Ege Tmf 2019 - İzgi Fuarcılık

Ege Tmf 2019

EGE TMF FUARI 14 -17 ŞUBAT 2019’ DA DENİZLİ’DE DÜZENLENECEK.

FUAR HAKKINDA
EGE TMF – 2. Ege Tekstil, Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Dijital Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı 14-17 Şubat 2019 tarihide Denizli’de düzenlenecek.

EGE TMF – Fuarı İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından ilk olarak 22 -25 Mart 2017 tarihleri arasında ülkemizin en önemli sanayi kentlerinden birisi olan Denizli’de düzenlenmiştir.
Yerli ve yabancı 94 direkt katılımcı firmanın yer aldığı fuar dört gün boyunca Denizli başta olmak üzere yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlamıştır.

Katılımcı firmaların büyük bölümü üretmiş olduğu teknolojileri çalışır halde sergilerken, yapılan ticari antlaşmalar neticesinde hem ziyaretçiler hem de katılımcı firmalar fuardan memnun bir şekilde ayrılmışlardır.
Fuar sonunda katılımcı firmalarla yapılan bire bir anket çalışmalar sonucunda firmalardan gelen talepler ve yurt içi yurt dışı uluslararası fuar takvimi de dikkate alınarak 2 yılda bir düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
2. Kez düzenlenecek olan fuar 11.800 metre kare alana sahip Denizli Büyükşehir Belediyesine ait DKM – Denizli Kongre ve Kültür Merkezi Egs Park Fuar alanında kapılarını açacaktır.

5174 sayılı kanun çerçevesinde TOBB- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin izni ve denetiminde düzenlenen fuar Denizli Büyükşehir Belediyesi, DTO- Denizli Ticaret Odası, DETGİS- Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği, BASIAD- Babadağlı Sanayici İşadamları Derneği, MAKSİAD- Makine Sanayici İşadamları Derneği ve katılımcı firmalar KOSGEB tarafından desteklenmektedir.

Yerli ve Yabancı tekstil ve hazır giyim sektörlerinden toplam 5833 kişinin ziyaret etmiş olduğu 1. Ege Tekstil, Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Dijital Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı işlem hacmi, yapılan işbirlikleri, katılımcı sayısı ve sergilenen ürün itibarıyla 2017 yılında Avrupa’nın en büyük organizasyonu olmayı başarmıştır.

Fuarda sergilenen ürünler Ege Bölgesinde üretilen Tekstil üretimine uygun olarak seçilmiş, bölge de üretilmeyen ürünlere yönelik makineler sergilenmemiştir.
Dokuma Makineleri ve Yan Sanayi Ürünleri, Örme Makineleri ve Yan Sanayi Ürünleri, Kumaş Boyama Makineleri, Tekstil Terbiye ve Finisaj Makineleri, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı Makineleri, Hazır giyim ve Konfeksiyon Makineleri fuarda sergilenen başlıca ürün gruplarını oluşturmuştur.
2. Ege Tekstil, Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Dijital Tekstil Baskı Teknolojileri fuarı 1. Fuarda olduğu gibi yine bölgede üretilen tekstil ve hazır giyim üretimine uygun olarak sergilenecektir.

Fuar ziyaretçi kayıt ve geçiş sistemi oluşturulmuş, gelen tüm ziyaretçilerin meslek ve görev tanımları kayıt altına alınmıştır. Yine gelen ziyaretçiler ülke ve şehirlere göre ayırılmış, fuar ziyaret amaçları, ilgilendikleri teknolojiler, fuarı ziyaret amaçları kayıt altına alınmış ve talep eden firmalarla elde edilen tüm bilgiler fuar süresince ve fuar sonrasında paylaşılmıştır.
Fuarın aralarında Almanya, İtalya, Özbekistan, İran, Mısır, Irak, Suriye, Yunanistan, Azerbaycan gibi 8 ülkeden, ülkemizden ise toplam 33 şehirden ziyaret gerçekleşmiştir.
Sırasıyla Denizli, Uşak, İzmir, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Antalya, Aydın, Kütahya, Isparta, Manisa, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep fuarı en çok ziyaret eden şehirler arasında yer almıştır.